2011 a jäärada jaanuaris PDF Prindi Saada link

2011 aastal osaleb Saue Autoklubi sportlane Margus Suigusaar taas Pärnu Superkrossi karikavõistlustel. Eelmine hooaeg oli praktiliselt võistlustevaba kui arvata välja üks ülikuum sõit Pärnu suvisel ringrajal. Kogu aeg (ja raha) kulus uue võistlusauto ehitamisele ning 2011 a. hooajaks valmis koostöös IdeeAuto spetsialistidega 4WD Opel Calibra, täis powerit vallutamaks uusi jahimaid.

Sellel hooajal sõidab Margus võidu Superkrossi sarja kõige kiiremate autodega, 4-veoliste vabaklassi krossiautodega. Esimene etapp oli 16. jaanuaril Pärnu lahe jäärajal ning lõppes Marguse Opel Calibra tiimile ülieduka esikohaga. Esialgu oli küll vaid tagasihoidlik plaan minna uut autot testima kuid ajasõit tõstis lootusi. Opel Calibra eelsõitude 1 ringi aeg oli päeva parim ajaga 01:08,600. Kui ka esimene ja teine poolfinaal olid võidetud ja seda sarja mitmeaastase 4WD liidri Subaru Imprezaga sõitva Erki Kolditsi ees, tundus võit lähedal olevat. Finaalsõitu kommenteeris Margus ise järgmiselt: "Oli tõeline nauding libiseda külg ees jääraja kurvides ja tunda, et aastapikkune suur töö auto kallal on vilja kandnud ning Calibra liigub ja peab jäärajal hästi. Võistlus oli mulle ühtlasi ka väga mõnusa trenni eest, nautisin sõitu täiega. Ja loomulikult oli üle pika aja mõnus kohata vanu võistluskaaslasi!"  Finaalis tuli samuti võit ja sellega alustas Margus 2011 hooaega 4WD klassis esikohaga.

Publikule oli paraku nende võistluste jälgimine kõva katsumus, külma tundus Pärnu lahel olevat tugevalt alla -10 kraadi ning jäine tuul tuletas meelde, et oleme iidne Põhjamaa rahvas ja peaksime juba nende talveoludega harjuma hakkama. No ei hakka, ootame juba soojemaid etappe!