20.02 Vana-Pärnu jäärada PDF Prindi Saada link

Ivika Suigusaar/ Saue Autoklubi

Pühapäeval, 20. veebruaril 2011 toimus Vana-Pärnu jäärajal superkrossi karikasarja teine etapp - jäärada nr. 2. -25 kraadises talves said tehnikaspordifännid nautida külgvankrite ja kuue võistlusklassi autode sõite.

Saue Autoklubi sportlase Margus Suigusaare auto sai teel Tallinnast Pärnusse nii palju külma, et käivitumine ei õnnestunud... mootor hakkas siiski konkurentide õnnetuseks tööle peale peakorraldaja tehnoauto taga veeremist.

Treeningsõidud ebaõnnestusid täielikult, esimesel sõidul oleks tulnud äärepealt "katus" lumevallis ning järgmises treeningsõidus purunes siduri tross...seega võistluseelsest trennist ei tulnud midagi välja. Ja rada oli väga libe, tuli loota vaid heale koolile ja tehinka vastupidavusele.

Ajasõit siiski enam-vähem õnnestus. 4 WD autodest oli kohal vaid Marguse Opel Calibra, seega tuli ühine sõit koos vabaklassiga. Marguse ajasõidu kolmas stardipositsioon lubas tihedat rebimist. Mõlemad poolfinaali stardid õnnestusid neljaveolisel Opel Calibral ideaalselt ja Margusel tuli ülejäänud sõidu ajal vaid esimest positsiooni hoida. Sageli oli see libedate olude tõttu siiski väga raske, finaalsõidus sai konkurendiga küljedki kokku pandud kuid lõppkokkuvõttes võitis Margus ka teisel superkrossi karikasarja etapil esikoha.

Järgmine võistlus toimub juba loodetavasti kevadhõngulises märtsikuus ja ikka Pärnumaal, täpsemalt siis 6. märtsil Taali krossirajal.