2011 a viimane jäärada Pärnus PDF Prindi Saada link

6- märtsil 2011 peeti Pärnu Jäärajal viimane selle hooaja superkrossi karikasarja jäärajasõit. Saue Autoklubi sportlane Margus Suigusaar osales ka sellel adrenaliinirohkel üritusel oma uue 4WD Opel Calibraga. Kahjuks rohkem 4WD klassi osalejaid ei olnud ning võistelda tuli koos 2WD vabaklassi meistritega.

Proovisõitude käigus tuli taaskord parandada pisemaid tehnilisi tõrkeid ja otsida peegellibedal rajal pidepunkte, kus kurvis veidigi toetuda. Ajasõiduks sai auto töökorda ja tuli esimene aeg, mis tagas poolfinaali stardis esimese positsiooni. Poolfinaalides tuli kaitsta esimest kohta, mis osutus kurvides suht keerukaks, väga kergelt võis driftimise käigus valli lennata või piruetti pöörelda. Tänu ülivõimsatele kiirendustele sirgetel õnnestus Margusel siiski finaalis tubli edumaa saavutada ning esikoht võita. Sellega on talvised jäärajasõidud lõppenud ja Margusel oma 4WD Opel Calibraga kolmekordne võit taskus.

Margus ise absoluutset rahulolu ei tunnista. "Finaali kiireimad ringiajad noppisid kaks esiveoliste klassi noorpilooti ja see näitab, et Calibral on veel arenguruumi. Auto kallal tuleb teha korralikku tehnilist tööd enne kui Eesti Meistrivõistlustele sõitma minna", arvas Margus peale päikeselist jäärajapäeva Pärnus.

Järgmine superkrossi karikasarja sõit toimub 24. aprillil Viljandimaal. Rohkem infot superkrossi sarjast, võistlustest ja põnevaid rallipilte leiad Superkrossi kodulehelt.