2009 hooaeg alanud PDF Prindi Saada link

Superkrossi autospordisarjas 2008 aastal Sauet üliedukalt esindanud Margus Suigusaar ei ole üleüldisest majanduskriisist hoolimata ka 2009 aastal rooli nurka visanud. Sel hooajal proovib Margus ralliõnne Superkrossi sarja kõige võimsama mootori- ning lisavarustusega autode seas - vabaklassis.

2008 aasta hooaeg möödus Margusel edukalt, kokku oli 12 etapist 8 poodiumikohta ning nendest 6 olid esikohad. Marguse Opel Astra, mille tehnilise seisukorra eest muide rallipiloot ise Saue Autoklubi garaažis hoolitseb,  tõi Margusele Superkrossi hooaja kokkuvõttes esiveoliste klassis esikoha. Kohta tähistati vääriliselt koos teiste superkrossi ralliässadega Pärnumaal Andropoffi villas Superkrossi aastalõpupeol. Lisaks esikohale omas klassis pälvis Margus ka kolm eritiitlit – rallikrossi-, ringraja- ja autokrossi kuninga tiitlid. Puudu jäi maksimaalsest neljast tiitlist vaid jääraja kuninga tiitel. Tiitleid on neli kuna superkross koosneb neljast erineva  võistlusmäärustikuga  võistlussarjast – jäärada, rallikross, ringrada ja autokross.

Superkrossi sarja 2009 aasta esimesest võistlusest Taalis ei saanud Margus kahjuks osa võtta kuna ei viibinud Eestis. Teine osavõistlus peeti 25. jaanuaril Tallinnas hipodroomil. Lisaks tavapärastele sarja ralliautodele kihutasid seekord võistlusrajal ka külgkorviga mootorrattad, mis tõid raja äärde korraliku hulga motospordipublikut. Vabaklassis oli osalejaid vaid kuus. Esikoha sai vabaklassis Saue autosportlane Margus Suigusaar. Hipodroomi ringrada on Margusele õnnelik rada – siin võitis ta aasta tagasi oma Superkrossi sarja esimese esikoha.Viljandimaal Tääksi-Õnniste krossirajal sõideti 8. veebruaril superkrossi karikavõistluste kolmas etapp. See oli viimaseks võistluseks, mis läks jääraja arvestusse. Vabaklassis osutus võitjaks taas sauekas Margus Suigusaar, kes edestas teisele kohale tulnud Sander Palmistet vaid kahe sekundiga. 2 järjestikust talveetapi võitu garanteerivad Margusele juba 2009 a. hooajaks eelmisel aastal kättesaamatuks jäänud jääraja kuninga tiitli.

Superkrossi järgmine etapp peetakse naistepäeval Pärnumaal, Taalis.

Hea uudis ka noortele rallispordihuvilistele – Saue linnavalitsus toetas Saue Autoklubi noorte õppesõidu auto mootori ehitust ja loodetavasti saavad esimesed Saue noored alustada Margus Suigusaare käe all rallikrossi treeninguid juba 2009 aasta sügisel.