2010 a. 4. juulil Audru ringrajal toimunud Superkrossil võidutsesid kiired ja vastupidavad PDF Prindi Saada link

Üle mitme aasta tõeliselt palavates oludes peetud ringrajavõistlus esitas väljakutse kõigile – autodes kerkis temperatuur kohati 50-60 kraadini, mootorid kippusid üle kuumenema ja ka pealtvaatajail oli raske lõõskava päikese käes vastu pidada. Just sellistes oludes otsustas Saue Autoklubi esindaja Margus Suigusaar oma 2010 aasta debüüdi teha ning noortele ringrajaässadele konkurentsi pakkuda. Sellel hooajal siis jälle esiveoliste klassis.

2WD ajasõidus jäi sel korral peale nooruke Janno Ligur, kelle järel jäi napilt teiseks Lauri Telling ning kolmandaks Margus Suigusaar. Finaalides kujunes adrenaliinirohkeks  aga hoopis Margus Suigusaare ning Ain Heamäe esikoha heitlus, Liguri ja Tellingu autod ei pidanud kuumuses ühegi sõidu lõpuni enam vastu... Nii Heamäe kui Suigusaar on tõenäoliselt sarja ühed parimais aastais osalejad ning omavad rohkelt sõidukogemust erinevates olukordades.

Esimeses finaalsõidus õnnestus Suigusaarel esimeseks tulla ning teises sõidus tuli Marguse ees võitjaks Heamäe - ja see võit ei tulnud tal kergelt. Terve finaali hoidis Margus Heamäed oma selja taga kuid viimasel ringil purunes Margusel kuumuses esirehv. Kiirus aeglustus silmnähtavalt ning Margus kaotas esikoha. Kolmanda ja neljanda koha sõitjad lähenesid iga sekundiga jõudsalt Margusele kuid finaaljoonest õnnestus Marguse Opel Astral siiski velje peal üle sõita teise koha mehena - väga meenutas  see heitlus laste seas poppi "The Cars"  Disney-multifilmi :)

Üldarvestuses võitis Esiveoliste klassis selle etapivõistluse Ain Heamäe, teiseks tuli Saue Autoklubi sportlane Margus Suigusaar ja kolmandaks Vahur Kupper.

img     img     img     img    img

Pildi- ja videokokkuvõte palavast ringrajapäevast superkross.ee lehelt